Mezinárodní konference SEČ 2012

22.09.2012

Přesto, že jsme již v srpnu předávali na předsednictvo návrh vedení klubu na program "kozí sekce" na konferenci v Seči, dostali jsme v minulých dnech  z vedení tento email

 

Dobrý den,
na jednání 18.9.2012 v Praze jsme se dohodli na základní organizaci konference v Seči, konané 9. a 10. 11.2012.
Sekce - veterinární - garant Kvisová
- šlechtění ovcí - Hošek
- šlechtení koz - Konrád, Mátlová
- klub koz - Hrbková
Počítáme se zajištěním zástupce SZIF a ministerstva - dotace, ČMSCH - evidence, SVS - genotypizace a metodika kontroly zdraví.
Předběžně program může vypadat tak - pátek společné jednání (případně odpoledne program klubu koz), v sobotu navrhujeme jednání rady plemenných knih ovcí - schválení úpravy šlechtitelského programu a v tom případě by mohl souběžně běžet program klubu koz.
Vaše návrhy na jednotlivé přednášky pošlete co nejdříve, rámcový program bych potřeboval s Vámi dát dohromady do 24.9.2012, aby se dal dát do Zporavodaje, konktétní časový program dáme dohromady na předsednictvu, které se bude konat 9.10.2012 v Abertamech.
Děkuji Vám za spolupráci
Vít Mareš

 

Telefonicky jsem předsedu Mareše upozornila, že náš program už , ale že mu ho tedy pošlu ještě jednou a upravíme ho už i časově. K tomu jsme s vedením klubu připravili i odpověď, protože program navrhovaný vedením schoku neodpovídá minulým letům a opět staví kozaře a jejich zájmy na vedlejší kolej

Doufáme, že náš návrh bude přijat beze změn

 

 

Ahoj Víťo,

po domluvě s vedením klubu sděluji: rozdělení konference v pátek po obědě na kozí, neboli mléčnou, a ovčí sekci svoje opodstatnění a trváme na něm. Řada chovatelů se zájmem o naše témata přijíždí jen na pátek a jejich chovatelské problémy jsou od těch "masnoovčáských" opravdu odlišné. Zárověň upozorňuji, že nechystáme program na Seč pouze pro klub, ale pro všechny kozaře a chovatele mléčných ovcí.
Dále by nás zajímalo to zkrácení konference v podstatě na jeden den, protože jednání rady plemenných knih ovcí přeci není pro všechny chovatele, dokonce ani pro všechny ovčáky.
Pak nám chybí legislativní blok, který by měl připravovat předseda právní komise se svými kolegy, tak jako loni, a v současné době je velmi důležitý, právě s ohledem na změny v dotacích. Pracovníci SZIF i ministerstva přeci mohou přijet v sobotu, když je o to jako svaz požádáme. Pokud ne, tak by se na sobotu mělo přesunout šlechtění ovcí a koz, opět může probíhat současně v oddělených sekcích a plně využijeme dobu pro konferenci určenou.

Program kozí sekce Seč 2012

Po zkušenostech z loňského roku jsme zvolili pro letošek trochu odlišný model "kozí" sekce na mezinárodní konferenci v Seči, tak aby se blížil co nejvíce potřebám chovatelů koz a mléčných ovcí.
Celý program sekce začne tak jako loni, v pátek 13,00 hod
První část - přednáška Doc. Skládanky s tématem – „pryskyřník prudký a pryskyřník plazivýzamoření pastvin a jeho likvidace /i ekologická/“ a v návaznosti „jedovaté rostlinydůsledky s ohledem na sežrané množství či stupeň promoření porostu.
Diskuze

15,00 - druhá část - přednáška MVDr Horníka s tématem „Záněty vemene, příčiny a důsledky, a jako další „Paraziti“
Diskuze

17,00 členská schůze klubu českých národních plemen koz

Za výbor klubu ČNPK
Blanka Hrbková
předsedkyně

Sídlo klubu: Hvozd 59, 798 55 Hvozd

Kalendář

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 

Z fotogalerie...

SCHOK © 2009, 2010
Created by inux & virtualworld